Magnezyum eksikliği
Enzimlerin çalışmasında görev alan magnezyum, insan vücudunda en çok bulunan dördüncü mineral. Ve bu mineralin eksikliği; inatçı kas ağrılarından nörolojik ve kardiyak problemlere kadar birçok soruna zemin hazırlayabiliyor.
“ANTİ-STRES MİNERALİ“ OLARAK DA BİLİNİYOR Bu mineralin vücudun vitamin C, kalsiyum, fosfor, sodyum ve potasyumu daha etkili şekilde kullanabilmesi gerekli.
Kalp damarlarının esnekliğini sağlayarak kalp krizlerini önleyici etki gösterirken, damar genişletici özelliği kan basıncını azaltır, yani hipertansiyonu önleyici etkisi vardır.
Magnezyum eksikliğinin kalp ve nöroloji hastalıklarına yol açabilir günümüzde insanların magnezyum eksikliği yaşamasının nedenini ise topraktaki magnezyum oranının ve sert su tüketiminin azalmasına bağlıdır.

Magnezyumun %60’ının kemiklerde bulunur, fakat magnezyumun asıl görevinin kan ve kas sistemiyle ilgili olduğunu belirtmem lazım.
Kaslarımızın güçlenmesi, protein sentezi ve enzimlerin sağlıklı çalışmasında görev yapar. Hücre yenilenmesinde görev alır. Eğer sık sık kas ağrıları ve kramplar yaşıyorsanız magnezyum eksikliğinden olabilir.
MAGNEZYUM EKSİKLİĞİNDE ORTAYA ÇIKAN HASTALIKLAR 
Magnezyum eksikliğinde insülin direncinin gelişir. Ayrıca Alzheimer, aritmi, kronik yorgunluk, depresyon, tansiyon, kas krampları ve ağrıları, serebral palsili çocuklar, kabızlık, migren, kemik erimesi hipoglisemi ve Parkinson hastalığı gibi birçok sorun magnezyum eksikliğinden kaynaklanmaktadır.
Melezza Health Care 🌿
Alternatif Tıp Uzmanı👌
A.Kosture
Schrijf je in voor de nieuwsbrief


Over mij

Mevrouw A.Kosture is een Orthomoleculaire Therapeut en natuurgeneeskundige Therapeut die al zoveel jaar in dit vak zit, dus aan ervaring geen gebrek!

Openingstijden

Maandag - Vrijdag: 10:00 - 17:00Zaterdag - zondag: gesloten

Contactgegevens

Telefoon: 070 214 78 92Laan van Meerdervoort 864, 2564 AS Den HaagKVK 68723423